Dijital Baskı Afiş ve Pankart

Afiş, Afiş Nedir?, Afiş Nasıl Yapılır, Afiş Örnekleri
Afiş Nedir? Tasarım ve sanat kaygısının eşit ağırlıkta olduğu bir mesajı iletmek ve ya bir ürünü tanıtmak amacıyla hazırlanan ve karşımıza hemen her yerde her an çıkabilecek grafik ürünlerdir. 

Herhangi bir reklam niteliğinde temel olan koşul doğru hedef kitleye doğru zamanda seslenebilmektir. Afiş, doğuşundan günümüze kadar geçen süre içinde ayrı bir anlatım dili olarak ortaya çıkmıştır. Afiş ürün yada hizmetin daha dikkat çekecek bir şekilde ifadesidir.  

Afiş Nasıl Yapılır? 
Bir afiş reklamı için en önemli ölçüt fark edilebilmesidir. Bu yüzden de afiş tasarımları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. 

1- Afiş reklamı okunabilir olmalıdır : Süslü ve dekoratif yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri tercih edilmelidir. Afişte kullanılan yazının karakteri ve afişe oranla boyutu yaklaşık 1,5 – 2 metre mesafeden okunabilmelidir. 

2- Afişin reklamının anlaşılabilir olması: Afişte akıcı, anlaşılır ve düzgün cümleler kurulmalıdır. Afiş ilk görüldüğünde insanlar tarafından algılanması yaklaşık 2 – 3 saniye kadar sürecektir. Afişte yer alacak başlık, alt başlık, slogan gibi sözel bilgiler arasında hedef kitleye ulaştırılmak istenen mesajdaki önem sırasına göre, yönlendirecek hiyerarşik bir yapı kurulmalıdır. İletilmek istenen mesajı doğrudan aktaracak görsel bir sistem oluşturulmalıdır. Afiş uygulamaları için, verilmek istenen mesajın 3, 4 ya da 5 sözcük ile oluşan başlık ve sloganlarla daha çabuk iletildiğinin, sözel mesajların on sözcüğü geçtiğinde okuma zorluğu başladığının unutulmaması gerekir. 

3- Düzen: Afişte detaylar, kısa süreli bir bakışta bile anlaşılacak kadar düzenli olmalıdır. Bu sebeple tasarımın temeli olan düşüncenin fotoğraf, illüstrasyon ve ya tipografi ile mi daha etkili bir biçimde vurgulanacağı araştırılmalı; esprili, dramatik ya da düşsel imajlardan hangisinin anlatımı daha güçlendirdiği belirlenmelidir. Böylelikle etki artırılmış olur. 

4- Hedef kitleye bu kadar kısa bir sürede ulaşmak için en önemli detay etkili bir slogan ve ya grafik olacaktır. Afiş reklamındaki görüntü sayısı yaklaşık üçü geçmemeli, hatta mümkünse bir ile sınırlandırılmalıdır. Afiş üzerinde mümkün olduğunca büyük ölçekli fotoğraf veya illüstrasyon kullanılmalıdır.

Tüm Afiş Örnekleri
Afiş ve Pankart,50x70 Dijital Afiş Pankart Kuş Gözlü, 65x100 Dijital Afiş Pankart, 80x120 Dijital Afiş Pankart, 80x150 Dijital Afiş Pankart, 80x200 Dijital Afiş Pankart, 80x300 Dijital Afiş Pankart, 80x400 Dijital Afiş Pankart, 80x450 Dijital Afiş Pankart, 80x500 Dijital Afiş Pankart, 80x600 Dijital Afiş Pankart

Dijital Baskı Afiş ve Pankart Modelleri Nedir? :Dijital Baskı Afiş ve Pankart modelleri için yukarıdaki ürünleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca benzer Dijital Baskı Afiş ve Pankart modellerini görmek için yukarıdaki kategoriler bölümüne göz atabilir, başka modellere ulaşabilirsiniz.
Dijital Baskı Afiş ve Pankart Fiyatları Nedir? :Dijital Baskı Afiş ve Pankart ürünlerinin fiyatları sitemizde uygundur. Firmamız Dijital Baskı Afiş ve Pankart modellerini çok kaliteli malzemelerden üretmektedir. Dijital Baskı Afiş ve Pankart modellerinin fiyatları için yukarıdaki ürünlere tıklayabilir ve fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.
Dijital Baskı Afiş ve Pankart ölçüleri kaçtır? :Dijital Baskı Afiş ve Pankart modellerinin çeşitli ölçüleri bulunmaktadır. Yukarıdaki ürünlere tıklamanız halinde fiyatlara göre seçenekleri görebileceksiniz. Her Dijital Baskı Afiş ve Pankart modeli için farklı malzeme ve ölçü seçenekleri bulunmaktadır.
Dijital Baskı Afiş ve Pankart modellerini nereden alabiliriz? :Dijital Baskı Afiş ve Pankart ürünlerini kendimiz üretmekteyiz. Bu ürünleri yukarıdaki resimlere tıklayarak sepete ekleyebilir ve online kredi kartı ile güvenle satın alabilirsiniz.