İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri

İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri
Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir.

İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri
Atasözleri, biçim yönünden diğer yazı türlerine göre farklı özellikler gösterir. Öykü, roman, şiir, deneme gibi yazı türleri pek çok cümlenin bir araya gelmesi ve anlam yönünden bütünleşmesiyle oluşur. Buna karşın atasözleri genellikle bir, en fazla iki cümleden oluşur. Bütün duygu ve düşünceler bu tek cümleye sığdırılır. Bu cümleler kişiden kişiye değişmez. Halkın ortak malıdır ve halk tarafından aynı biçimde söylenir.

İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri
Atasözleri belli bir toplumun ve/veya bütün insanlığın yaşam felsefesidir. İnsanlarda bulunan sevgi, kıskançlık, bencillik, dostluk, düşmanlık gibi duygular evrenseldir. Bu nedenle bu duyguları yansıtan atasözleri de evrensel olarak kabul edilmektedir. Dünyada pek çok ulusun kullandığı atasözleri karşılaştırıldığında, bu atasözlerinin pek çoğunun aynı ya da benzer olduğu görülmüştür. Atasözleri evrensel değerler yanında bir ulusa özgü kültürel değerleri de yansıtır. Örneğin "Gözden ırak olan, gönülden ırak olur", "Dağ dağa kavuşmaz, insan insana kavuşur", "Vakit nakittir" gibi atasözleri evrenseldir. Bunlara benzer atasözlerini bütün dilerde bulmak mümkündür. "Osmanlı, tavşanı araba ile avlar", "Türk'ün aklı aldadır" gibi atasözleri ise ulusaldır. Bunlara benzeyen atasözleri bir ulusun kültürünü yansıtır.

 Yorumlar

  • Bu Ürüne Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

Güvenlik Kodu Resmi

Diğer Tanıtımlar

İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri Modelleri Nedir? : İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modelleri için yukarıdaki ürünleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca benzer İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modellerini görmek için yukarıdaki kategoriler bölümüne göz atabilir, başka modellere ulaşabilirsiniz.
İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri Fiyatları Nedir? : İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri ürünlerinin fiyatları sitemizde uygundur. Firmamız İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modellerini çok kaliteli malzemelerden üretmektedir. İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modellerinin fiyatları için yukarıdaki ürünlere tıklayabilir ve fiyat seçeneklerini görebilirsiniz.
İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri ölçüleri kaçtır? : İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modellerinin çeşitli ölçüleri bulunmaktadır. Yukarıdaki ürünlere tıklamanız halinde fiyatlara göre seçenekleri görebileceksiniz. Her İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modeli için farklı malzeme ve ölçü seçenekleri bulunmaktadır.
İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri modellerini nereden alabiliriz? : İp inceldiği yerden kopar AtaSözleri ürünlerini kendimiz üretmekteyiz. Bu ürünleri yukarıdaki resimlere tıklayarak sepete ekleyebilir ve online kredi kartı ile güvenle satın alabilirsiniz.